Депутати «Солідарності» вимагають від міської влади припинити закривати очі на корупцію в рекламному бізнесі

Про це народні обранці зазначили під час засідання круглого столу «Корупція в рекламі у м. Суми – міф чи реальність». Приводом до такої теми стали нещодавні події, коли київською фірмою ООО «РТМ Україна», без жодного дозвільного документу, незаконно було встановлено зупинки громадського транспорту в центрі Сум.

Головними ініціаторами «круглого столу» стали члени Коаліції малого та середнього бізнесу Сумської області, які й запросили депутатів, журналістів, представників міської влади до діалогу.

«Компанія «РТМ Україна» за мовчазної згоди міської влади та таємничого «директора міста» порушила всі законодавчі норми, адже перш ніж встановлювати зупинку потрібно отримати ряд дозволів, зокрема – подати заявку в Центр надання адміністративних послуг, після чого погодити її з поліцією та власниками інженерних мереж, отримати відповідне рішення міського виконкому, яке протягом 20 днів має бути оприлюднене на офіційному сайті міської ради для ознайомлення громадськості, далі – отримати погодження на земельній комісії та сесії міськради. І вже тоді лише приступити до монтажу зупинки», – зазначив депутат фракції «Солідарність» в Сумській міськраді В’ячеслав Степченко.

За його словами, також є факти корупційних проявів, родинні зв’язки представника компанії «РТМ Україна» Сергія Отича та в.о. заступника начальника управління архітектури та містобудування Наталі Трояновської, які є подружжям.

Головний архітектор міста Володимир Биков пояснив, що особисто причетний до обрання «РТМ Україна» для встановлення зупинок.

IMG_2451 IMG_2452

«Ми не проводили конкурс, а керувалися тим, що компанія «РТМ Україна» вже добре зарекомендувала себе в інших містах України і запросили їх до Сум», – повідомив посадовець.

«Ми маємо відійти від суб’єктивізму та отримати відкритий конкурс та схему встановлення рекламних носіїв та зупинок в місті. Якщо ж якимось чином міська влада обрала компанію «РТМ Україна» , то її інвестиційна програма має бути оприлюднена на сайті, щоб депутати, громадськість та учасники рекламного ринку змогли з нею ознайомитися», – зауважив депутат фракції «Солідарність» в Сумській міськраді Олексій Рябенков.

IMG_2455 IMG_2432

Факт встановлення зупинок поза конкурсом визнав і перший заступник міського голови Володимир Войтенко.

«РТМ Україна» встановила зупинки заздалегідь, щоб наочно представити свої зразки, але, якщо вони сумчанам не сподобаються їх демонтують», – зазначив високопосадовець.

«Нонсенс – зупинки вже встановлені, а умов, на яких київська фірма їх встановила, ще навіть немає. Монтаж зупинок – це своєрідний тест для міської влади. Всі багато говорили, але ми так і не отримали відповідь, які були правові підстави для встановлення зупинок компанією «РТМ Україна», – зазначив голова фракції «Солідарність» в Сумській міськраді Дмитро Лантушенко.

На його переконання, якщо немає законних підстав, то який би не був європейський фасад, влада в першу чергу повинна дотримуватися норми права. Тому ми будемо вимагати, щоб всі незаконно встановлені зупинки були демонтовані.

«Сьогодні на сучасних зупинках є точки доступу Wi-Fi, зарядки для мобільного телефону, як мінімум встановлені схеми курсування міського транспорту. Ось це і є Європа та комфорт. Всього цього «РТМ Україна» не запропонувала», – зауважив Дмитро Лантушенко.

«Разом ми повинні створити рівні умови для всіх підприємців, незалежно від місця реєстрації їх бізнесу, без жодної корупційної складової. Фракція «Солідарність» буде стояти на цьому», – наголосив депутат.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*