Анатолій Річкаль долучився до вшанування пам’яті Великого Кобзаря

Перший заступник голови Сумської облради, депутат фракції «Солідарність» разом з сумчанами взяв участь у заходах з нагоди 155-ї річниці перепоховання Тараса Шевченка. 22 травня 155 років тому Кобзаря було перепоховано у Каневі згідно з його «Заповітом».

Біля пам’ятника українському митцю в центрі Сум зібралися поціновувачі творчості Кобзаря, громадськість, священики, керівники області та міста. Анатолій Річкаль у своєму слові згадав, що останній шлях Тараса Шевченка пройшов і через Сумщину.

«Тіло нашого славетного земляка зустрічали жителі Глухова. У ніч з 4 на 5 травня труна знаходилася на подвір’ї маєтку родини Огієвських у Кролевці. Сприяли отриманню дозволу на перепоховання праху Шевченка й визначні уродженці Сумщини – Пантелеймон Куліш та брати Лазаревські», – зазначив депутат.

sorada.gov.ua-0522-111836-10 sorada.gov.ua-0522-103518-04

Також Анатолій Річкаль провів паралель між словом Кобзаря і сьогоденням. «Нині, в часи війни, слова Тараса Шевченка видаються особливо актуальними. Вони стають пророчими, адже сьогодні народ не захотів мовчати, бореться за свою волю. І хоча нині всі процеси дуже болючі для кожного українця, є надія на краще, надія на те, що Україна залишиться неділимою, що ми не будемо шукати чужої долі, а знайдемо свою правду у своєму домі. Про це писав декілька століть тому великий Шевченко», – наголосив посадовець.

sorada.gov.ua-0522-103726-07 sorada.gov.ua-0522-103638-06

До пам’ятника Тарасу Шевченку присутні поклали квіти, був проведений молебень. Під час мітингу прозвучали вірші Тараса українською, англійською та німецькою мовами у виконанні учнів гімназії № 1 та школи № 7. А знаний у Сумах громадський діяч Катерина Білолюбська заспівала пісню на слова Кобзаря «Ой чого ти почорніло, зеленеє поле?»

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*