Шосткинські діти відвідали гетьманську столицю

Подорож дітей-вихованців недільної школи Гамаліївського Свято-Харалампієвського монастиря до Глухова стала можливою за сприяння Шосткинської районної та міської організацій політичної партії «БПП «Солідарність».

«Це – наш подарунок малечі до їх свята – Міжнародного Дня захисту дітей. Нехай вони змалку бачать – яка багата наша земля на культурні та духовні перлини», – сказав голова Шосткинської районної організації політичної партії «БПП «Солідарність» Володимир Пугач.

Спочатку юні туристи заїхали до Глухівського музею археології, побачили перші знаряддя праці, старовинні прикраси, доісторичні християнські поховання, макет Глухова. Особливо здивувала дітей колекція дзвіночків, яких налічувалось близько тисячі. Їм навіть дозволили подзвонити в поштові дзвони. Пройшлись паломники й історичними вулицями Глухова, почули про найвідоміших глухівських співаків і композиторів: Максима Березовського та Дмитра Бортнянського. Далі – Анастасієвський собор Трьох Святих, який побудувала Анастасія  Скоропадська – дружина гетьмана Івана Скоропадського – ктитора Гамаліївського монастиря. Хлопчики й дівчатка почули історію цієї церкви, спустилися в нижній Храм, побачили місця поховання родини Терещенків, ознайомилися з історією цього роду.

c354524f-b1c9-4093-8302-6584b0c2c5b3 92f875fe-6690-4f69-895c-afe336fd3e30

«Особливо цікаво було спостерігати за Глуховом зі старовинної високої башти», – зазначив ієромонах Феодосій, який супроводжував дітей. Після оглядин, вихованці недільної школи вирушили до Глинської пустині поблизу Глухова.

b61e95f5-8dc0-4bcb-b105-08da088506ba 38cc5a00-3e97-44bc-86b0-8758337ae8a8

«В обителі багато виробів з натуральних маслин – засобів для догляду за обличчям та тілом, які власноруч виготовлюють монахи…. Ми прикладались до мощей Святих в Глинській пустині. А на закінчення нашої подорожі нас всіх пригостили смачною вечерею в монастирській трапезній», – розповіли із захопленням батьки дітей.

Паломництво завершилося відвідинами Святих джерел неподалік від Глухова з цілющою водою.

«Ми й надалі будемо знаходити можливості, аби шосткинські дітки мали змогу бачити світ навколо. Відкривати для дітей історичні, культурні, та духовні скарбнички, перш за все, Північної України та прививати любов до надбань рідної землі – для нашої політичної сили – одне з пріоритетних завдань», – зазначила голова Шосткинської міської організації політичної партії «БПП «Солідарність» Олена Чанцева-Коваленко.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*