Володимир Токар: На Ковпака має бути медичне містечко, яке було б унікальним у своєму роді в Україні

Голова обласної ради, депутат фракції «Солідарність» Володимир Токар під час наради із начальником управління охорони здоров’я ОДА Сергієм Бутенком та головним лікарем Сумської обласної клінічної лікарні, депутатом фракції «Солідарність» в облраді Володимиром Горохом висловив впевненість в тому, що, залучивши кошти з різних джерел фінішування, на Сумщині вдасться перетворити обласну лікарню в медзаклад європейського рівня.

Керівники обговорили концепцію розвитку обласної лікарні як установи з надання високоспеціалізованої медичної допомоги. Зокрема мова йшла про те, що нині обласна клінічна лікарня – одна з найгірших в Україні серед обласних центрів за умовами перебування хворих і має 95% амортизаційний знос. Існує черга в операційні блоки, люди вимушені розміщуватися по 12 чоловік у палаті.

Очільники медичної галузі Сумщини звернулися до спікера обласного парламенту з проханням розглянути можливість передачі психоневрологічного диспансеру обласній клінічній лікарні з метою розміщення там консультативної поліклініки на 380 відвідувань у зміну, параклінічних служб, спеціалізованих стаціонарних відділень на 250 ліжок і в майбутньому 440 хірургічних ліжок у корпусі, який планують збудувати.

Наразі, після відкриття другої черги психоневрологічного диспансеру, його майно на утримання строком на 1 рік за договором узяла обласна лікарня. За словами Володимира Гороха, планується розробити проектно-кошторисну документацію, поставити в палатах умивальники, а надалі розмістити тут шість відділень терапевтичного напрямку, які є в обласній лікарні. При наявності коштів це все можна буде зробити до літа. Поки що в обласній лікарні залишилися б хірургічні відділення, а до звільнених приміщень можна було б перемістити психоневрологічний диспансер. Для цього там є готові палати, реанімаційний блок, лабораторії.

Також учасники бесіди говорили про те, що є необхідність у побудові хірургічного комплексу, (на це необхідно 350 млн. грн.), де б одночасно розміщувалася 21 операційна, відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії і відділенням хронічного гемодіалізу.

Володимир Токар погодився, що раціонально і логічно створити в районі вулиці Ковпака медичне містечко, яке було б унікальним у своєму роді в Україні. Оскільки тут уже розміщені обласна дитяча лікарня, госпіталь, кардіодиспансер, діагностичний центр. «Треба заручитися підтримкою народних депутатів від Сумщини, звернутися до Прем’єр-Міністра України Володимира Гройсмана, аби були виділені державні кошти та ДФРР і, звісно, гроші з обласного бюджету. Ми повинні дбати про населення області й донести вищому керівництву держави необхідність максимальної допомоги на розвиток медицини Сумщини», – зазначив голова обласної ради.

Керівники управління охорони здоров’я ОДА та обласної лікарні подякували Володимиру Токарю за розуміння проблеми і сподіваються, що у Києві очільників області почують.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*