Очільник Сумської «БПП «Солідарність» взяв участь у масштабному міжнародному форумі

Голова Сумської райради, очільник Сумської міської організації партії «БПП «Солідарність» Вадим Акпєров у складі делегації від Сумської області з робочим візитом відвідав Польшу в рамках грантової програми від Республіки Польща – «Співпраця в сфері громадської дипломатії -2017». Це обмін делегаціями і досвідом для активнішого  розвитку міст, та співпраці в культурній, туристичній, спортивній, інвестиційній сферах життя громад і територій, обмін і вивчення досвіду польських колег у проведенні реформ, а найголовніше розвиток і зміцнення  міждержавних зв’язків між Україною та Польщею.

«Я хочу подякувати своїм польським друзям за запрошення, за те, що маю можливість сьогодні бути тут, разом з делегацією, – поділився своїми враженнями Вадим Вагіфович. – Такі зустрічі дуже важливі, тому що в Україні також впроваджуються реформи, які раніше були впроваджені тут, в Польщі. Поляки показують, що віддати повноваження на місця, гроші на місця, і дати можливість людям вирішувати самостійно – це правильно і продуктивно».

dsc_6661

На початку форуму у залі Люблінської ратуші Сумську делегацію привітав президент м. Любліна Кшиштоф ЖУК і відбулось спільне засідання з робочою назвою «школа мерів». На засіданні обговорили  актуальні теми :

–        «Децентралізація та реформа місцевого самоврядування – як фундамент суспільно політичних змін у Польщі» ;

–        «Бюджет за участю громадян, залучення громадян для прийняття рішень»;

–        «Розробка та впровадження стратегій розвитку міста, залучення іноземних інвестицій»;

–        «Організація та управління громадським транспортом, проекти ЄС».

Після «школи мерів» для представників Сумщини польські колеги підготували поїздку до Люблінського науково-технологічного парку та спеціальної економічної зони, для ознайомлення з роботою підприємств, що там створені і працюють .

Наступного дня делегати Сумщини прибули у Криницю-Здруй (Малопольське воєводство, Польща), де із 5 до 7 вересня відбувся вже щорічний ХХVII Міжнародний Економічний форум, тема якого – «Проект Європа. Рецепт на наступні десятиліття». З минулого року особлива увага Форуму в Криниці присвячена  й Україні.

Теми, які дотичні до України на Форумі -2017 :

–  “Європейська стратегія для Карпат – нова якість прикордонного співробітництва”,

– “Міжрегіональна громадська дипломатія – партнерство міст і регіонів на міжнародному рівні”,

– “Перед черговим розширенням Євросоюзу і НАТО на Схід. Як гарантувати безпеку і можливості розвитку країнам Східної Європи?”,

– “Польща – Україна. У пошуках нової моделі партнерства і співробітництва”,

– “Україна 2014-2017: прогрес і розчарування”,

– “Трудові мігранти з України на європейському ринку праці”, – “Гібридні війни Російської Федерації проти України, країн Балтії та Польщі. Як протидіяти?” та багато інших.

Найбільший інтерес учасників Форуму -2017 викликали дискусії про українську реформу децентралізації, енергетичну політику, ситуацію з кримськими татарами, прикордонне співробітництво.

Наостанок учасники програми «Співпраця в сфері громадської дипломатії – 2017» відвідали місто Жешув, на прикладі якого вони побачили як місто, яке ще донедавна було так званим «безперспективним»,  завдяки визначеній Стратегії розвитку  перетворюється в процвітаюче місто, з розвиненою промисловістю та  інвестиціями.

«Висновки з цієї поїздки для мене і моїх колег лише позитивні. Будемо намагатись той досвід, який ми тут здобули, застосувати на території нашого, Сумського району. Ми рухаємось у вірному напрямку, і Україна буде європейською, – підсумував участь у грантовій програмі Вадим Акпєров.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*