Володимир Токар отримав грамоту від бійців 95-ї десантно-штурмової бригади

95-та окрема десантно-штурмова бригада відзначила 25-річчя з дня створення. Її формування як Навчального центру підготовки молодших спеціалістів Аеромобільних військ розпочалося 12 грудня 1992 року на базі Сумського вищого командного артилерійського училища.

Центр комплектувався з офіцерів-десантників та військовослужбовців з інших родів військ, які захотіли служити в новостворених елітних військах. Це була перша частина ВДВ, створена вже за незалежності України. Далі вона стала дислокуватися в Житомирі. Втім і зараз більше 70% старшого офіцерського складу – випускники сумської «артяги».

Саме тому на святкуванні чвертьстолітнього ювілею, яке проходило в зоні проведення АТО, були присутні сумські благодійники та волонтери. Привітали десантників Президент України Петро Порошенко, командувач Десантно-штурмових військ ЗСУ, перший заступник керівника Антитерористичного центру при СБУ, керівник Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей, генерал-лейтенант, Герой України Михайло Забродський, колишній командир легендарної «95-ки», нині начальник Одеської військової академії генерал-майор Олег Гуляк.

«Ми по праву можемо сказали, що 95 бригада – одна з найкращих у Збройних силах України, на яку рівняються інші. Ви – еліта Збройних сил України», – зазначив генерал-майор Олег Гуляк .

Від Сумщини привітати десантників приїхали директор благодійного фонду «Сагасітас-Україна» Руслан Скляренко, активіст Громадського руху Сергія Савченка Микола Кривунь та волонтер Михайло Подолін.

Останній наголосив, що у соціальних мережах була розповсюджена інформація про збір коштів на потреби військових 95-ї бригади. Сумчанин Сергій Савченко, який нині служить там, звернувся за допомогою до голови обласної ради Володимира Токаря. Спільними зусиллями були зібрані чималі кошти, які передали під час святкування десантникам. Окрім цього було закуплено генератор, електричне приладдя, запчастини для техніки.

Перша частина мітингу була присвячена загиблим бійцям, що віддали життя за незалежність країни. Пригадали всіх поіменно. В тому числі і нашого загиблого земляка – Максима Савченка. Його батько – підполковник Сергій Савченко нині проходить службу також у 95-й бригаді.

Після цього розпочалися урочистості, в ході яких десантники отримали понад півсотні нагород, цінних подарунків та грамот. Окрім військових відзнаки за надання волонтерської допомоги та особистий внесок у підтриманні морального духу особового складу 95 ОДШБр в ході проведення АТО отримали і Володимир Токар та Руслан Скляренко. Які суми допомоги вони надали, говорити відмовилися, мотивуючи тим, що це – благодійність і про неї не варто розповідати. Але з інших джерел стало відомо, що це десятки тисяч гривень.

Руслан Скляренко наголосив, що десантники – військове братерство, яким варто пишатися. «Вони – легендарні воїни, які на передових рубежах відстоювали Україну, її волю, її честь, її незалежність, її народ. На жаль, ця неоголошена, але така реальна війна, приносить багато болю. Ми в неоплатному боргу перед кожним, хто заплатив життям за свободу України. Тому наша допомога – це найменше, що ми можемо зробити для цих хлопців. Я пишаюся тим, що такий ювілей зміг зустріти у колі наймужніших вояків країни», – наголосив керівник БФ «Сагасітас-Україна».

Святкування завершилось концертом гурту «Древляни», який спеціально завітав до десантників у зону АТО.

Після приїзду в Суми Руслан Скляренко передав Грамоту голові обласної ради Володимиру Токарю. Очільник депутатського корпусу зазначив, що для нього це – дорога серцю нагорода. «Допомога нашим хлопцям, які, ризикуючи життям, боронять країну в зоні АТО, – це наш обов’язок. Ми всі маємо розуміти, як їм там важко і як вони потребують нашої уваги. Я від щирого серця вітаю військовослужбовців 95-ї десантно-штурмової бригади і щиро дякую всім бійцям за те, що тримають мирне небо над нами».

Варто нагадати, що на початку серпня 2014 року особовий склад 95 окремої аеромобільної бригади ВДВ став частиною світової військової історії. Саме житомирські десантники здійснили найдовший рейд у військовій історії світу, штурмували укріплені райони та окуповані населені пункти Донбасу.

За словами американського військового експерта Філіпа Карбера, вони прорвали лінію оборони сепаратистів, здійснили марш до Маріуполя, повернулися вздовж кордону, знищили декілька російських артилерійських батальйонів, які перебували вже на українському боці кордону, забрали їхню зброю та устаткування, російські танки, проїхали аж до самого Луганська та повернулися до Слов’янська.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*