…Аби герої залишалися живими

Унікальна бронемашина, спеціально призначена для ведення бойових дій в зоні АТО і розроблена сумськими конструкторами вже незабаром стане черговим внеском сумської «Солідарності» захист територіальної цілісності України.

1а

«Це бойова десантно-штурмова машина, здатна «працювати» в умовах вуличних боїв, – розповів розробник проекту, відомий сумський волонтер Павло Шапошніков. – Потужна стрілецька зброя російських снайперів калібру 12,7 мм змушує нас переглядати рівень бронезахисту нової техніки. Вироби нашого Укроборонпрому – це, як правило, 2-й клас бронезахисту по стандарту НАТО. Він не витримує обстріл з сучасної зброї. Ми ж пропонуємо 3-й клас, тобто обстріл тим самим боєприпасом з тієї ж дистанції машина вже витримує. І в першому ж дослідному зразку машини її «серце» – двигун та кабіна, де знаходиться водій і командир, матиме захист 4-го класу».

14

Створенням експериментального зразка нової бронемашини опікуються члени партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність», за принципом – хто чим може, все для результату.

7

«Наші інженери і науковці мають унікальні розробки, які через брак коштів, бюрократію тощо не можуть піти у виробництво, тому Сумська територіальна організація партії “Солідарність” Блок Петра Порошенка” власними силами долає ці барєри, – говорить керівник Секретаріату територіальної організації Олег Роговенко. – Голова партії “Солідарність” на Сумщині Микола Клочко зміг обєднати зусилля волонтерів, науковців, партійних структур і державних органів, аби ця бронемашина перетворилася з паперового проекту на готовий експерементальний зрозок. Всі разом ми доведемо її до повністю готового стану, до державної прийомки і це буде нашою допомогою всім побратиамам, які захищають Схід країни від російсько-терористичних військ».

16

На Сумщині більше сотні машинобудівних підприємств, які можуть бути задіяні у серійному виробництві таких броньовиків. Добре знаючи їх можливості, розробники запропонували урядовцям використати потенціал Сумщини на благо армії, а разом вирішити проблеми зайнятості та поповнення бюджету. До речі, аналогічна іноземна техніка коштує в десятки разів дорожче за розробку сумського конструктора. Невдовзі на нову бронемашину чекає тест на полігоні.

1б