Юрій Луценко: «Війна не відкладає реформи, навпаки – вимагає їх робити швидше»

У Сумах відбулася прес-конференція Юрія Луценка з журналістами, експертами та громадськими активістами.

 Народний депутат України, голова партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» та її фракції у Верховній раді України поділився своїми думками щодо політичних процесів у державі, передвиборчої кампанії та баченням перспектив суспільного розвитку. Він наголосив, що ключове завдання візиту – не агітувати за БПП «Солідарність», а повернути оптимізм у регіони.

«Телевізійні олігархічні канали створюють атмосферу істерії. Дійсно, важкі часи, країна переживає найважчий період у сучасній історії. Але лише за один рік ми змогли збудувати армію. Я пам’ятаю, з чим стояв мій син під донецьким аеропортом минулого літа, і бачу, з чим стоїть 55-а запорізька бригада, де він служив, сьогодні. Це коштувало 90 мільярдів, але ми змогли зупинити найбільшу воєнну  потугу  Європи – російських окупантів».

Крім цього, наголошує лідер команди влади, всього за рік відбулася децентралізація, місцеві бюджети збільшилися на 30-40 відсотків, найтяжчі часи минули, тому час повернути оптимізм. Від сумчан залежать подальші процеси перетворень, кого вони оберуть, кого виведуть у другий тур. Однією із загроз на цих виборах є не тільки реванш «вчорашніх», але й чергова феодалізація України.

«Зараз головне завданняне допустити, аби регіональні князьки, які після Майдану десь ховалися й зараз вилізли з награбованими коштами, знову приватизували області. Я прекрасно розумію, як живуть люди, як важко відмовитися від 1000 грн. за голос. Але в день виборів відповідальність за майбутнє – на виборцях, не можна допустити, аби феодальні клани повернулися до управління».

На прес-конференції Юрій Луценко наголосив, що зміни в Україні пройдуть не по-американськи, не по-грузинськи, реформи будуть українськими.  Жодна країна не може їх копіювати в іншої, бо враховуються й менталітет населення,  й політична, економічна, соціальна структури.

«Війна не відкладає реформ, навпаки – вимагає їх робити швидше. Наступний рік – рік інвестицій,  економічного відновлення та зростання».

 Також під час одноденного візиту Юрій Луценко провів зустріч із кандидатами в депутати та виборцями.