Юрій Христій: «Громада має право власноруч розпоряджатися своїми водоймами і наша задача – її в цьому підтримати»

Про це депутат Сумської обласної ради зазначив під час загальних зборів з громадою Білопілля. Білопільчани звернулися до депутата за допомогою у вирішенні своєї проблеми. Люди обурені безвідповідальними ставленням підприємця, який, орендуючи місцевий ставок, призвів його до занепаду.

Не одному поколінню жителів Білопільщини згадується відпочинок на «Краснянах», біля ставку у селі Цимбалівка Білопільського району. Але вже майже 10 років люди з болем в очах спостерігають за станом водойми. Коли водний об’єкт, площею 16,6357 га здавався в оренду – передбачалося, що він призначатиметься для риборозведення, спортивного рибальства та відпочинку. Однак, від «умілої» господарської діяльності ставок виявився непридатним для відпочинку, а вилов риби взагалі став забороненим. Через 10 років орендування ставок замілів, заріс бур’янами та поступово перетворюється на болото. Вже не один рік минув, як увірвався терпець місцевих жителів і ті почали звертатися до відповідних органів за допомогою та у відповідь отримували відписки. Люди навіть висловили готовність власними силами відновити ставок, облагородити зону відпочинку біля озера, щоб лишень врятувати водойму.

Депутат обласної ради Юрій Христій вже добре вивчив питання недобросовісної оренди та пообіцяв докласти всих зусиль, аби допомогти білопільчанам. Відтак, Юрій Христій порушив питання перед обласною прокуратурою, зробив депутатський запит на сесії облради.

«Вимога одна – саме місцеві жителі, а не підприємець мають диктувати умови оренди ставку», – наголосив Юрій Христій.

«Як би там не було, ми працюємо для людей, а їм зовсім не цікаво, чим керують посадовці, коли дають дозволи на оренду, їх цікавить, коли вони знову зможуть вільно відпочивати на власній землі, як це було 10 років тому!», – переконаний депутат.

Юрій Христій пообіцяв, що не зверне зі шляху та доб’ється повернення ставка у власність місцевої громади.

 Водойма до оренди                                    Водойма через 10 років оренди image image2