Юні жителі Шостки відвідали християнські та історичні святині України

Близько 30 хлопчиків та дівчаток, які щонеділі навчаються в Гамаліївському Свято-Харалампієвському монастирі, здійснили незабутню паломницьку подорож. Спочатку вихованці відвідали Свято-Миколаївський Крупецький жіночий монастир, а далі вирушили до Батурина, де оглянули палац останнього гетьмана Війська Запорозького – Кирила Розумовського.

«Ми побували у величному храмі – Свято-Миколаївському Крупецькому жіночому монастирі, де вклонилися чудотворній іконі Святого Миколая, дізналися історію монастиря, настоятелем якого був відомий церковний діяч, богослов, письменник, канонізований православною Церквою – Святитель Димитрій Ростовський», – розповіла мама двох юних паломників Дмитра та Дарії – Наталія Зуєва, помічниця депутата Шосткинської міськради від фракції «БПП «Солідарність» Олени Чанцевої-Коваленко.

В історичному місті Батурин, що на Чернігівщині, професійні екскурсоводи провели спеціально для юних шосткинців екскурсію в палаці українського військового, політичного і державного діяча, останнього гетьмана Війська Запорозького – Кирила Розумовського. Також діти відвідали цитадель та Свято-Воскресенський храм. У крипті храму й поховано гетьмана Розумовського.

«Діти були в захваті від почутого. Всі дізналися нові цікаві факти з історії Українського гетьманства. Уявляєте, в Україні залишилось лише три вцілілі гетьманські могили: в нашій Гамаліївці – гетьмана Скоропадського, в Батурині на Чернігівщині – гетьмана Розумського та у Великих Сорочинцях Полтавської області – Данили Апостола! Хотілося б і на Полтавщину дітей повезти, подивитись – як там люди вшанували могилу державотворця. Хто знає, можливо, скоро й в нашому Гамаліївському монастирі пощастить приймати паломників!», – поділився мріями, емоціями та планами на майбутнє один із організаторів поїздки ієромонах Феодосій.

CIMG0198 CIMG0183