Анатолій Річкаль: Центри пробації з’являться в кожному населеному пункті Сумщини

Про це перший заступник голови Сумської облради, депутат фракції «Солідарність» повідомив під час перебування на Ямпільщині, де він відвідав районний сектор кримінально-виконавчої інспекції. Саме на його базі незабаром і буде створено денний центр пробації.

За словами Анатолія Річкаля, центри пробації мають з’явитися в рамках проекту «Реформування системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх». У таких центрах дітей, які вперше порушили закон, не каратимуть, а намагатимуться реабілітувати.

Центри пробації мають замінити кримінально-виконавчі інспекції, які в Україні існують з радянських часів. Наважитись на таку реформу, за словами Анатолія Річкаля, вирішили завдяки статистиці. Згідно з нею, 98% дітей, які проходять навчання у центрах пробації, більше ніколи на скоюють правопорушень.

Звичайно, для важливої справи потрібні й належні умови. Тож нещодавно Ямпільська кримінально-виконавча інспекція отримала нове службове приміщення з гідними умовами для щоденної роботи – окреме, світле та просторе з необхідною оргтехнікою.