Сумський НВК першим на Сумщині перейшов на безпечне світлодіодне освітлення

За ініціативи депутата фракції «Солідарність» в Сумській міськраді Дмитра Наталухи спеціальний реабілітаційний навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І ступеня-дошкільний навчальний заклад № 34» першим в області серед навчальних закладів повністю відмовився від використання ламп розжарювання та перейшов на світлодіодне освітлення.

Протягом 2016 року Дмитро Наталуха займався вирішенням питання переходу на світлодіодне освітлення приміщення Спеціального навчально- виховного комплексу № 34, що знаходиться в районі Добровільної з метою. За словами депутата, по-перше, світлодіодне освітлення більш безпечніше ніж лампи розжарювання ще радянського зразка, по-друге, використовуючи світлодіодне освітлення відразу стане помітна відчутне заощадження електроенергії, а відтак бюджетних коштів.

У закладі замінили майже 270 ламп розжарювання загальною потужністю 16800 Вт на сучасні світлодіодні лампи та світильники загальною потужністю 2773 Вт. На модернізацію спрямували 27,5 тисяч гривень з міського бюджету.

Економія електроенергії за вересень та жовтень у порівнянні з відповідним періодом попереднього року склала 1156 кВт або 2774 грн.

dsc_0190 dsc_0178

«На цьому прикладі ми хотіли показати, що не варто чекати закордонних інвесторів з валізами грошей, а потрібно використовувати власні ресурси міського бюджету для впровадження енергоефективних заходів, – зазначив ініціатор проекту Дмитро Наталуха. – З 2017 року оплата за спожиті бюджетною сферою енергоносії відбуватиметься за кошти місцевого бюджету, а не державного, як було раніше. Тому питання енергоефективності стає ще більш актуальнішим для муніципалітету».