Володимир Токар: обласна дитяча лікарня має стати найкращим в Україні закладом із медичними новаціями та сучасним оснащенням

28 серпня голова Сумської облради разом з керівництвом регіону презентував новий апарат рентгенівської діагностики, який придбано для обласної дитячої клінічної лікарні в рамках спільного фінансування обласного та міського бюджетів Сум.

Голова обласної ради Володимир Токар акцентував увагу на тому, що проблеми обласної дитячої лікарні не порушувалися перед депутатським корпусом протягом декількох останніх років, доки заклад не очолив новий керівник – Ігор Змисля. Хоча у лікарні, окрім застарілого обладнання, не було гарячої води, тече покрівля і ще купа серйозних проблем.

«Депутатський корпус обласної ради буде робити все можливе, аби дитяча лікарня стала закладом із медичними новаціями та сучасним оснащенням. Ми розуміємо, що максимум зусиль і коштів треба направляти саме на систему охорони здоров’я, бо це – найголовніше, що є у людини. Особливо дбатимемо про дитячу медицину», – зазначив спікер обласних парламентарів. І пообіцяв, що уже на наступній сесії обласної ради буде виділено 500 тисяч грн. на закупівлю обладнання для відділенні анестезіології та інтенсивної терапії СОДКЛ.

Цифрова діагностична рентгенівська система вартістю майже 6 млн. грн. з’явилася у закладі завдяки спільним зусиллям ОДА та обласної ради. Також було проведено ремонт приміщень рентгендіагностичного відділення на суму майже 700 тисяч грн.

«Прилад дуже зручний, – ділиться рентгенолог Василь Златник. – Він має три робочі місця. До того ж, він цифровий і не потребує проявлення плівки.  Коли зроблений знімок, його одразу по комп’ютеру можна побачити в кожному з 9 відділень лікарні. Проте найбільший плюс – це швидкість. Дитина ще не встигла одягнутися, а результат вже є на екрані».

Тож, в один голос говорять лікарі, нове обладнання не тільки полегшить їм роботу, зменшить черги, а, що найголовніше, – дозволить провести точну сучасну діагностику маленьким пацієнтам.