Тамара Полевик продовжує роз’яснювальну роботу щодо медреформи, яка з 1 січня 2018 року вступила в дію

Депутатка від «БПП «Солідарність» в Шосткинській міськраді провела чергове навчання серед медичного персоналу санаторію-профілакторію «Лісний».

«Я звернула увагу колег на те, що всім українцям згідно рефоромування обiцяють безкоштовні вiзит до сiмейного лiкаря, екстрену допомогу та пологи. З 1 січня 2018 року принцип “гроші ходять за пацієнтом” запрацював для первинної ланки медичних працівників. Для пересічних українців це означає, що після оголошення міністерством охорони здоров’я так званої приписної кампанії вони мають знайти собі сімейного лікаря або терапевта чи педіатра для своєї дитини і підписати з ним угоду. У разі переїзду чи незадовільного сприйняття якості медичних послуг людина зможе укласти договір з іншим лікарем. Попередня угода за таких умов автоматично скасовуватиметься. За потреби українці можуть звертатися до фахівців там, де їм це буде зручно, – необхідності відвідувати лікаря за місцем реєстрації чи проживання не буде. Нова система охорони здоров’я в Україні буде подібна до британської та іспанської.

Окремо Тамара Полевик торкнула нововедень із застосуванням ІТ – технологій: «У перспективі пацієнти відчують на собі запровадження електронної системи охорони здоров’я eHealth. Завдяки їй медичні картки українців будуть електронними, а записатися на візит до лікаря можна буде онлайн. Також завдяки цій системі пацієнти зможуть відслідковувати наявність у конкретних лікарнях безкоштовних ліків. Система eHealth також запрацює не одразу. Планується, що першими в ній почнуть реєструватися педіатри, сімейні лікарі та терапевти, а вже потім до неї приєднаються спеціалізовані лікарі. Щоправда, швидкість цього приєднання залежить і від наявності відповідної техніки – далеко не усі лікарні зараз обладнані комп’ютерами та доступом до інтернету, але у міністерстві охорони здоров’я обіцяють, що незабаром eHealth функціонуватиме по всій країні», – зазначила депутатка.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*