Шостка стане першою ОТГ на Сумщині, утвореною на базі міста обласного значення, – Олена Чанцева-Коваленко

Розпорядженням голови Сумської обласної державної адміністрації було затверджено Висновок щодо відповідності Конституції та законам України проекту рішення, схваленого Ображіївською сільською та Шосткинською міською радами, яким передбачається добровільне приєднання територіальної громади села Ображіївка до Шосткинської міської територіальної громади. Про це повідомила секретар Шосткинської міськради, голова Шосткинської міської організації партії «БПП «Солідарність» Олена Чанцева-Коваленко.

За її словами, це перший висновок в Сумській області, який дає можливість створити ОТГ на базі міста обласного значення. Символічно, що ця подія відбулась у День державного прапора України. У цьому аспекті необхідно відмітити, що місто Шостка є одним із семи міст обласного значення Сумської області, навколо яких мають бути утворені об’єднані громади.

Нагадаємо, що Перспективним планом формування територій громад Сумської області передбачено 15 сільських та селищних територіальних громад, які мають увійти до складу перспективної Шосткинської міської ОТГ.

За інформацією представників Шосткинської міської ради, прийняття остаточних рішень про добровільне приєднання та утворення міської ОТГ відбудеться після відзначення Дня Незалежності України протягом найближчого часу.

Після прийняття остаточних рішень та завершення процедури добровільного приєднання на Сумщині залишиться лише один район без жодної ОТГ – Лебединський.

Сумським Центром розвитку місцевого самоврядування, створеним в рамках програми U-LEAD з Європою та за підтримки Мінрегіону, буде надаватись інформаційна, консультативна та методологічна підтримка у процесі створення Шосткинської міської ОТГ.