Передвиборна програма Сумської територіальної організації Політичної партії «Європейська Солідарність»

Збудуймо Європу в нашій громаді!

Українці вже зробили свій європейський вибір і готові й надалі продовжувати курс до зближення з Європою. Навіть російська збройна агресія не зламала намірів українців – отримати повноправне членство в Європейському Союзі та НАТО.

Для того, щоб реалізувати намічене ми обрали 5 переможних кроків, реалізація яких дозволить відродити нашу область.

1. Децентралізація – це нові можливості та права для громад, а не зміна географії задля економії коштів.

Саме за каденції президента Петра Порошенка була реалізована найголовніша реформа країни – реформа децентралізації. Наша політична сила ухвалила рішення передати кошти з Києва в міста та села. Історики вже підтвердили, ми пішли на безпрецедентний крок – реалізувавши реформу децентралізації. Мета «ЄС» – поглибити цю реформу, на місцях допомогти громадам збудувати європейські міста і села.

2. Українському селу – європейські дотації та стандарти розвитку!

Європейські села розвиваються, а не занепадають, тому що мають потужну підтримку влади. Ми знаємо, як також змусити владу повернутися обличчям до селян. Тим паче, що Сумщина споконвіку вважалася аграрним регіоном. Позиція «ЄС» по ринку землі зрозуміла – ми за ринок сільськогосподарських земель, але лише після повної інвентаризації всіх сільськогосподарських земель. Також наші позиції – землі мають бути чітко розмежовані в єдиному державному реєстрі. Вони повинні бути поділені на землі сільськогосподарського призначення, державної, комунальної та приватної власності. Землі, розташовані за межами населених пунктів мають перейти до комунальної юрисдикції, стати предметом солідарної відповідальності місцевих громад та працювати на добробут місцевих людей.

3. Громадам – європейський рівень медицини!

Пандемія коронавірусу стала справжнім тестом для нової влади на готовність рятувати своїх громадян та гарантувати їм належний медичний захист. Цей тест влада провалила. Довелося включатися нашій політичній силі. Від благодійного фонду Петра Порошенка в Сумську область надійшло 750 медичних захисних костюмів та 20 пульсоксиметрів. Наголошуємо, ми не дозволимо закрити жодну лікарню після укрупнення районів, гарантуємо достойну зарплату лікаря та забезпечимо на Сумщині європейські стандарти медицини.

4. Для соціального захисту пенсіонерів, ветеранів АТО/ООС, чорнобильців на рівні обласні розпочнуть діяти спеціальні програми.

Очолює список «Європейської Солідарності» до Сумської облради ветеран російсько-української війни Валерій Ісмаілов. Серед наших кандидатів до рад різного рівня є достатньо ветеранів АТО, волонтерів, громадських активістів. Наша позиція одностайна – ми відстоїмо, щоб жодна пільга ветерану, пенсіонеру, чорнобильцю не була скасована. Ми вважаємо, що справедливим закінченням Пенсійної реформи має бути перерахунок пенсій. Підтримка воїнів АТО та ООС, належне їх соціальне забезпечення – це наш загальнонаціональний пріоритет!

5. Сумщина досі не розкрила свій культурний та туристичний потенціал – настав час стати туристичною столицею України.

Досі в Сумській області не розкритий такий вид туризму, як зелений туризм та сільський туризм, який є в європейських країнах та приносить досить великі прибутки. «Європейська Солідарність» запропонує соціальну програму розвитку «зеленого» туризму, що дасть можливість громадам отримати нові фінансові надходження.

Ми зробимо так, щоб міста і громади Сумщини жили достойно, по-європейськи. Обирай «Європейську Солідарність»! Обирай європейські стандарти для свого міста, своєї громади! Захисти свою громаду, захисти Україну!