Олег Медуниця про обласний бюджет: в кризовий рік влада закладає 1,5 мільйони на висвітлення, залишаючи крихти на підтримку ветеранів АТО та підприємців

Сьогодні відбулася 3 сесія Сумської обласної ради 8-го скликання. На пленарному засіданні обласні обранці розглянули та прийняли обласний бюджет на 2021 рік. Виступаючи з трибуни обласної ради депутат фракції «Європейська Солідарність» Олег Медуниця наголосив, що цей бюджет облрада приймає зовсім не в природній спосіб, адже до опрацювання основного документу, який приймається раз на рік, має бути долучений кожний депутат, кожна профільна комісія, особливо – комісія по охороні здоров’я, комісія по освіті, комісія по культурі. Обговорення цього бюджету відбулося лише на бюджетній комісії.

«Якщо говорити відверто, то бюджет важкий. Там і ділити, відверто кажучи, нічого. Нас підганяли, що давайте швидше приймайте Стратегією, тоді 330 мільйонів отримаємо. Насправді ми їх не отримаємо. Вже Верховна Рада прийняла державний бюджет-2021, порізавши його так, що ми максимум, що отримаємо, то це 120 мільйонів на рівні 2016 року і то, немає гарантій, що ми навіть ці кошти отримаємо», – наголосив депутат.

Олег Медуниця зауважив, йому особисто незрозуміло, чому в кризовий рік влада закладає собі гроші на висвітлення, більше півтора мільйона на висвітлення в різних розпорядниках, і не вважає за потрібне віддати ці гроші ветеранам АТО або на підтримку наших підприємців, на їхню виставкову діяльність, на промоцію Сумської області. «250 тисяч гривен – що можна за ці гроші зробити, як підтримати того виробника і того підприємця? Нас чекає непростий рік і тому по підсумкам першого кварталу ми повинні переглянути і дохідну, і розхідну частини цього бюджету», – резюмував Олег Медуниця.