«Європейська Солідарність» в Сумській міськраді вимагає позачергового засідання Верховної Ради

В Україні наростає третя хвиля пандемії, до якої влада знову виявилася не готовою. Адже якщо у Європі зростання захворюваності стримується розгортанням вакцинації, то Україна в цьому питанні далеко відстала. В той же час Уряд всю відповідальність за поширення пандемії та вкрай низькі темпи вакцинації намагається перекласти на місцеву владу, що є несправедливим.«Європейська Солідарність» звертається до Верховної Ради з вимогою на позачерговому засіданні парламенту розглянути перш за все боротьбу з коронавірусом.

Передусім, країна має почути стратегію влади у боротьбі з пандемією та вирішенням катастрофічної нестачі вакцин. Cтаном на сьогодні влада спромоглася завезти мізерну кількість доз, достатню для вакцинації максимум 250 тисяч осіб. Це не охоплює й відсотка населення. Це – провал, результат дилетантизму та непрофесійності зеленої команди, які вже коштували життя понад тридцяти тисячам українців.Вчора в Україні коронавірус забрав 333 життя – це сумний антирекорд.

В той же час, в Великій Британії, завдяки масовій вакцинації, за минулу добу зафіксували найменшу смертність від ковіду з вересня минулого року. Протидія пандемії та вакцинація давно перестали бути виключно медичниим, а стали геополітичними питаннями, які вирішуються завдяки дипломатичній майстерності керівництва держав. Через свою непрофесійність і дилетантизм президент Зеленський на цей момент не тільки тотально програв світову конкуренцію за вакцини, але і завалив боротьбу з коронавірусом всередині держави – один Буковель чого вартує.

Ми вимагали й вимагаємо проблему боротьби з ковідом розглянути на засіданні РНБО, а не залишати регіони сам на сам з пандемією.Щодо позачергового засідання парламенту: зважаючи на критичну ситуацію з епідемією коронавірусу – вимагаємо від монобільшості і особисто Зеленського перш за все розглянути ініційовану нами постанову «Про вжиття невідкладних заходів, спрямованих на припинення бездіяльності органів виконавчої влади у сфері протидії поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та забезпечення неухильного виконання рішень Верховної Ради України, прийнятих у цій сфері».