На Сумщині депутати «ЄС» закликають колег підтримати звернення до центральної влади з вимогою змінити систему призначення субсидій українцям

Депутати «Європейської Солідарності» в місцевих радах різних рівнів закликають колег направити звернення до центральної влади від місцевих рад. Відповідний проект вже зареєстрували в Сумській міській раді.

У зверненні до президента України, Голови Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України депутати вимагають:

  • скасувати постанову щодо нововведень в оформленні та призначенні субсидій;
  • переоформити субсидії в автоматичному режимі;
  • здійснювати призначення субсидій, використовуючи бази даних органів державної влади
  • повернути нормативи нарахування субсидій, які діяли в опалювальні періоди 2016 – 2018 років;
  • внести на розгляд Верховної Ради України проєкт Змін до Закону про держбюджет на 2021 рік з метою додаткового фінансування програми субсидій в Україні.

«Команда Володимира Зеленського продовжує звуження соціальних прав українців. З 1 травня 2021 року Уряд Зеленського – Шмигаля запровадив по суті нову систему призначення субсидій для українців, а саме: кожна родина, яка отримує субсидію, для її переоформлення повинна заново здати заяву і декларацію доходів і видатків. Тобто близько 3 млн родин зобов’язані знов збирати купу паперів, довідок та виписок для того, щоб отримати допомогу від держави.

Ще одним ударом для субсидіантів стало рішення Уряду ліквідувати комісії місцевих органів влади щодо призначення субсидій. Ці комісії розглядали різні життєві ситуації претендентів на субсидії, винятки з правил та особливості кожної родини.

Слід зазначити, що після докорінної реформи системи субсидій командою Петра Порошенка з 2015 року, субсидію можна отримати лише за заявою громадянина, а переоформлення субсидій здійснювалось автоматично, без зайвих паперів та тяганини», – йдеться у зверненні.