На Сумщині опозиційна «Європейська Солідарність» отримала контролюючу функцію в обласній раді

Сталою європейською практикою є те, що опозиційні політичні сили мають змогу не лише критикувати владу, а й контролювати рішення влади. Після місцевих виборів в Сумській області фактично вся влада опинилася в руках пропрезидентської «Слуги народу» та «Опозиційної платформи – За життя!», які утворили негласну коаліцію. Сьогодні ж, на сесії Сумської облради було прийнято конструктивне рішення в основі якого лежить не політичне питання, а робота заради майбутнього Сумщини, як економічно-розвиненого регіону, де будуть збережені демократичні, європейські принципи.

Так, під час таємного голосування 38 голосами «за» кандидатуру депутата фракції «Європейська Солідарність», полковника ЗСУ, ветерана АТО Валерія Ісмаілова було проголосовано на посаду заступника голови Сумської обласної ради. Також нову посаду отримав депутат від «ЄС» Олег Медуниця. Він став головою Постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва.

Такий баланс сил в керівних органах Сумської обласної ради дасть змогу контролювати владу з боку опозиції, бути в курсі управлінських рішень, а головне – не дати «слугам» разом з проросійської «ОПЗЖ» сконцентрувати владу в одних руках, що може обернутися загрозою для Сумської області, яка є прикордонною і межує з країною-агресором.

Не менш важливим мотивом стало обмеження впливу людей одіозного нардепа Андрія Деркача, на якого в США накладено санкції, де його відверто називають агентом Росії. Роками він справляв вплив на Сумську область. Тепер настає час позбутися впливу агентів Москви.