Депутати «ЄС» вшанували пам’ять жертв Голодоморів

Депутати фракції «Європейська Солідарність» в Сумській обласній раді вшанували пам’ять жертв Голодоморів, поклавши квіти до меморіалу пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в селі Піски, що на Буринщині та до меморіалу Голодомору в селі Хоружівка Недригайлівської ОТГ.

Щороку у четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять жертв голодоморів минулого століття: 1921-1923, 1932-1933 і 1946-1947 років. Цього року виповнюється 100 років від часу першого масового голоду в Україні та 75 років від масового голоду 1946–1947 років…

27 листопада, щоб вшанувати жертв тих лихоліть депутати фракції «Європейська Солідарність» в Сумській обласній раді вирушили на Буринщину на Недригайлівщину, щоб вшанувати пам’ять невинно убієнних у часи Голодомору. Народні обранці поклали квіти до пам’ятних знаків.

«На Сумщині протягом всього дня дощило… Здається за тими, хто загинув у голодні часи тужила навіть природа. Щороку в цей час з болем згадуємо трагічні події, які не обійшли Сумську область. Маємо завжди пам’ятати цю трагічну сторінку історії, щоб не допустити ніколи в житті її повторення. Згадуючи ті події в чергове маємо повторювати на весь світ, що штучно організований голод проти жителів Сумщини, проти жителів всієї України був справжнім актом Геноциду української нації», – зазначив голова фракції «ЄС» в Сумській облраді Дмитро Нагорний.

Нагадаємо, Сумська область потрапила до семи областей, які найбільше постраждали від Голодомору. Разом на них припадає 52,8% загиблих від голоду. Смертність населення тоді перевищувала середній рівень у 8-9 і більше разів. При чому, половина загиблих внаслідок Голодомору − діти та підлітки. За даними Українського інституту національної пам’яті, Голодомор 1932-1933 років забрав життя орієнтовно 1,5 млн дітей віком до 10 років.