Олег Медуниця: на фоні допомоги наших союзників я не розумію пасивної позиції української влади

Головною подією тижня стала передача Україні Великою Британією партії протитанкового озброєння. Без паперового та піар-шуму, британські літаки швидко доставили в Україну просту у використанні та ефективну протитанкову зброю. Услід за цим рішенням американці готуються передати Україні міномети, додаткову партію «Джавелінів», протиповітряні ракети й пускові установки. Сполучені Штати надали дозвіл країнам Балтії передати Україні отриману раніше у них зброю. Про у себе в Facebookпише депутат фракції «Європейська Солідарність» в Сумській облраді Олег Медуниця.

Депутат продовжує, Чехія передає Україні дефіцитні артилерійські снаряди. Пропозиція уряду про надання Україні боєприпасів буде офіційно представлена в середу, 26 січня. І «вишенькою на торті» цього тижня стала заява сенаторки і віце-голови Групи підтримки України в Сенаті США стосовно закону про «ленд ліз» для України. На кшталт того, який діяв під час ІІ Світової війни і допомагав Радянському Союзу перемагати нацистську Німеччину. Тепер Америка за допомогою нового закону про «ленд ліз» буде допомагати українцям вистояти проти фашистів російських.

«Єдине, чого я не розумію, так це пасивної позиції української влади. Буде російський наступ, чи не буде, – ми повинні швидко перевести життя країни на мілітаристичні рейки, якщо хочемо вижити і зберегти державу. Політика має сьогодні насамперед забезпечити обороноздатність країни. Коли увесь цивілізований світ разом з нами, зараз саме така слушна нагода, саме той слушний час. А не час заспокійливих, пацифістських заяв з боку Президента. Треба відверто сказати суспільству про реальну загрозу. І цим можна пояснити усі незручності підготовки до війни. Війна це вартісна штука. Озброєння, яке нам передають союзники, коштує сотні мільйонів доларів. І союзники будуть дуже здивовані, коли дізнаються, що українська влада ставиться пасивно до організації опору Москві та проявляє бездіяльність при наявності очевидної загрози», – зазначив депутат.