Порошенко: треба зробити так, щоб монстр війни, якого випустив путін, зжер його режим

Петро Порошенко у колонці для видання The Globe and Mail зазначає, що Захід має економічно знекровити російський режим. Порошенко наголошує: для путіна війна проти України має стати передвиборчою стратегією, але відсутність грошей і збідніння росіян похитне позиції російського диктатора. 

«Наступний рік принесе нові випробування. Ключовими стануть вибори в США та Європейському Союзі, і путін зіткнеться з власними виборами, на яких він буде представляти себе захисником росії», – пояснює Порошенко. 

«Війна стане його виборчим прапором на батьківщині. Світ повинен вибити цей козир з його рук. Для цього світ має відрізати решту російських банків від SWIFT і заморозити всі міжнародні платежі путіна», – вважає п’ятий Президент. 

«Необхідно надіслати меседж про те, що країни, які підтримують росію у війні проти України, та банківські установи, які допомагають режиму путіна обходити санкції, матимуть наслідки», – наголошує Порошенко. 

На його думку, усі заморожені російські активи мають бути зосереджені в прозорому фонді під наглядом США та ЄС, щоб забезпечити прозорість та запобігти їх потраплянню в руки корумпованих чиновників. Цей фонд має бути повністю присвячений підтримці України.

«Потрібно припинити будь-яку залежність від російської нафти і газу.  Глобальний ринок довів, що здатний адаптуватися до санкцій проти росії без істотного потрясіння.  Частка росії у світовому видобутку нафти становить приблизно 10 відсотків, і її можуть серед інших замінити Об’єднані Арабські Емірати та Саудівська Аравія», – переконаний Петро Порошенко. 

Він констатує: у результаті заморожування активів і санкцій центральний банк росії тепер зберігає лише близько 120 млрд доларів США у своїх валютних резервах порівняно з близько 650 млрд доларів США до війни. 

«Навіть цей баланс може бути вичерпано до кінця року, якщо поточні тенденції збережуться. Через серйозну нестачу грошей путін віддасть пріоритет витратам на свою священну війну і проситиме росіян про терпіння. Це означає можливість, що путін виглядатиме слабким і неуспішним у своїх досягненнях перед своїми співвітчизниками. Ми повинні скористатися цією можливістю внутрішніх потрясінь», – наголошує Порошенко. 

«Як ми можемо досягти цього? Перше: обмеження цін на нафту та нафтопродукти необхідно посилювати далі.

Друге: для Росії слід встановити квоту на постачання та ціновий ліміт на скраплений природний газ, який був золотою жилою для кремля. Третє: Суецький канал повинен бути закритий для нафтових і нафтопереробних вантажів російського походження, змушуючи російські кораблі використовувати шлях навколо Африки, який би коштував дорожче та з’їдав прибуток», – зазначає Петро Порошенко. 

Крім того, потік з південної гілки нафтопроводу «Дружба», який постачає російську нафту до Словаччини, Угорщини та Чехії і дає росії приблизно 4 мільярди доларів США прибутку щороку, має бути зупинено. Мають бути передбачені альтернативи для покриття енергетичних потреб, наприклад трубопровод через Хорватію.  

«І п’яте: вторинні санкції мають бути запроваджені для тих, хто купує нафту, яка транспортується російським тіньовим танкерним флотом, який дозволяє москві обійти експортні обмеження. Ці кораблі слід ідентифікувати як російські не за їхнім прапором, а за справжніми власниками», – пише п’ятий Президент. 

«Збройні сили України мотивують як українців, так і західних чиновників надавати більше зброї. Головними пріоритетами є снаряди і боєприпаси, артилерія, танки, винищувачі і далекобійні ракети. Важливі рішення приймаються на полі бою ціною людських життів.  Але в той же час ми повинні вжити заходів, щоб економічно знекровити російську військову машину, позбавивши її фінансування. Щоб голодний монстр обернувся проти режиму путіна і повністю його пожер», – резюмує Петро Порошенко.