Ірина Геращенко: це не бюджет воюючої країни і країни, яка хоче бути членом ЄС

Народні депутати мають обговорювати реальні проблеми в економіці і створювати уряд національної єдності. Про це сказала співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко з трибуни парламенту.

«Ми розглядаємо головний економічний закон країни на наступний рік. За багаторічною парламентською традицією завжди тут був прем’єр – міністр. Де він зараз? Можливо у нас вже новий прем’єр – міністр і це Роксолана Підласа?», – сказала Геращенко.

За її словами, це свідчення ставлення Кабінету міністрів, який подав невідповідний викликам бюджет, до парламенту.

«Там залишається збільшення фінансування прокуратури та інших силових структур – я хочу нагадати, що не прокурори підуть в контрнаступ. Там залишається серіальний контрнаступ, марафонний контрнаступ, на що ви виділяєте 440 млн, 2 млрд, на канал «Рада» знову 200 млн, який не показує парламент і де працюють ведучі з каналу Медведчука. Там є ганебні статті наступу на децентралізацію, що не відповідає не тільки бюджету воюючої країни, а й бюджету країни, яка йде до ЄС», – наголосила співголова фракції.

«Адже ЄС – це сильні регіони. У вас там близько 60 млрд коштів – це кошти, нічим не підтверджені. Тому що ви заклали вже в цей проєкт бюджету гроші з військового ПДФО, хоча відповідний законопроєкт ще не ухвалений, не зафіксований, а це порушення Конституції. І повірте, що ми будемо звертатися до КС щодо того, як ви нищите децентралізацію, плюючи на наші зобов’язання щодо вступу до ЄС», – зауважила депутатка.

«Ви нищите наші зобов’язання по Копенгагенським критеріям, коли закладаєте кошти на олігархічні телеканали. Брюссель дуже чітко вам сказав – боріться з олігархами, а не годуйте їх з руки. Ви даєте податки, які сплачують в тому числі військові, олігархічним телеканалам, ви знову закладаєте мільярди на інвестиційні няні замість того, щоб створити рівні правила для всього бізнесу. І це після того, як ви повертаєте перевірки щодо бізнесу», – зазначила Геращенко.

Вона наголосила, що «Європейська Солідарність» утримується щодо цього проєкту бюджету і буде моніторити як витрачаються кошти.

«Коли ви звертаєтеся до Заходу з проханням дати фінансову допомогу Україні, то чуєте дуже справедливу відповідь: а що у вас відбувається з економікою? Чому ви не перебудували за 20 місяців економіку на військові рейки? Чому сьогодні досі ви не створили підприємства, які мають виробляти снаряди? Чому ви не закладаєте кошти на фортифікаційні споруди і мінні поля поблизу лінії зіткнення?», – сказала Геращенко.

«Багато «чому», але відповідь ось – уряду тут немає, міністр фінансів фотографується з дівчатами, всім весело, у всіх культурний контрнаступ. В той час, коли ми маємо обговорювати реальні проблеми в економіці і створювати уряд національної єдності, професіоналів і технократів, які дадуть відповідь на проблеми в економіці», – додала співголова фракції.