Порошенко привіз у танкову бригаду техніку та засоби для облаштування бліндажів

Петро Порошенко побував у 5-й окремій танковій бригаді і передав для потреб військових посилений бельгійський тягач DAF YA, прально-душовий комплекс, 32 болотні шини, зарядні станції, планшети, плівку для утеплення бліндажів та інше спорядження. Привезли танкістам і зворушливі малюнки дошкільнят з Черкащини.

«Нам передають волонтерську допомогу від фонду Петра Олексійовича для забезпечення нашого батальйону. Туди входить плівка, утеплювачі, кабелі, планшети і зарядні станції. У цьому завжди є необхідність, коли підрозділ працює у відриві від розташування, якраз цього нам не вистачає. Ті самі зарядні станції, та ж сама плівка – все це необхідно. Якщо ми знаходимося подалі від розташувань, в полі – це все забезпечує наш побут. Чим бліндаж буде зроблений краще, тим буде зручніше солдату. Він буде сухий. Тому що коли підрозділ працює у відриві, то там бувають тільки палатки і бліндажі – і все», – пояснюють військові.

А зв’язківці найбільше радіють зарядним станціям: «простою мовою – це дуже великий павербанк, який дає можливість довгий час тримати на живленні всі засоби, які нам потрібні. Комп’ютери, оргтехніка, будь-що. Наприклад, десь потрібно заживити обладнання, в польових умовах, в умовах відсутності світла, він може працювати як стабілізатор при перепадах напруги і техніка себе впевнено почуває в роботі. В такій техніці є потреба завжди».

«Болотні шини дуже потрібні для переміщення особового складу на автомобілях, тому що це запорука безпеки і швидка евакуація, якщо ти потрапив під обстріл і виконуєш якесь завдання. Зараз така погода, що переходимо з осені на зиму, якраз такі шини нам дуже потрібні», – додає боєць.

Лазне-пральний комплекс для цієї танкової бригади – вже другий, а загалом Порошенко з волонтерами передали у військо 110 таких побутових вагончиків. Черга – ще як мінімум на півсотні, бо попереду холодна зима, тож волонтери «Справи Громад» прискорюються.  

Порошенко пояснює: кожна поїздка на фронт із допомогою – це ще й можливість безпосередньо поговорити з воїнами, з’ясувати проблеми і обговорити, як їх можна вирішити. Військові цікавляться, коли вони зможуть без тяганини отримати статус учасника бойових дій. Порошенко розповідає: вчора у першому читанні Верховна Рада нарешті підтримала його законопроєкт щодо спрощеної процедури.